👨‍🦱 Burri: Flokë kaçurrelë

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 👨‍🦱

Kuptimi i emoji

Emoji përshkruan një burrë me flokë kaçurrela. Fytyra e burrit është në të verdhën standarde për emoji me flokë kaçurrelë në çdo ngjyrë nga gruri i lehtë në kafe në të zezë në platforma të ndryshme.

Mund të jetë miku, i njohuri ose i dashuri juaj ❤️. Kur të shohin fytyrën e buzëqeshur, do ta kuptojnë se për kë e keni fjalën.

Apple Emri

  • 👨‍🦱 Man with Curly Hair

👨‍🦱 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F468 U+200D U+1F9B1

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack
  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%91%A8%E2%80%8D%F0%9F%A6%B1
Punycode xn--qq8hs8f
Bytes (UTF-8) F0 9F 91 A8 E2 80 8D F0 9F A6 B1
JavaScript, JSON, Java \uD83D\uDC68\u200D\uD83E\uDDB1
C, C++, Python \U0001f468\u200D\U0001f9b1
CSS \01F468 \200D \01F9B1
PHP, Ruby \u{1F468}\u{200D}\u{1F9B1}
Perl \x{1F468}\x{200D}\x{1F9B1}
HTML hex 👨‍🦱
HTML dec 👨‍🦱

Etiketat: i rritur, floke kacurrela, njeri

Kategoria: Njerëzit & Trupi

Nëngrupi: Personi