🔥 zjarr

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🔥

Kuptimi i emoji

Emoji quhet zjarr, flakë, shkëndija, djegie. Është një flakë e verdhë në të kuqe që duket si zjarr.

Mund të ketë shumë kuptime: ngrohtësi dhe rehati, dashuri ❤️ dhe pasion, dhe zjarr 🧯, rrezik, ndjenjë ose element i pakontrollueshëm.

Gjithashtu i njohur si

  • 🔥 Flame
  • 🔥 Hot
  • 🔥 Lit
  • 🔥 Snapstreak

Apple Emri

  • 🔥 Fire

🔥 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F525

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack, Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%94%A5
Punycode xn--4v8h
Bytes (UTF-8) F0 9F 94 A5
JavaScript, JSON, Java \uD83D\uDD25
C, C++, Python \U0001f525
CSS \01F525
PHP, Ruby \u{1F525}
Perl \x{1F525}
HTML hex 🔥
HTML dec 🔥

Etiketat: zjarrit, flakë, mjet

Kategoria: Udhëtim & Vende

Nëngrupi: Qielli dhe moti