🤵‍♂️ Burrë me smoking

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🤵‍♂️

Kuptimi i emoji

Burri me smoking është i ngjashëm me emoji-t e gruas, por mund të ketë një kuptim më të gjerë. Performuar në të verdhë standarde dhe ka flokë që variojnë nga e hapur në kafe në të errët në varësi të platformës.

Emoji tregon çdo takim zyrtar, idenë e një veshje të veçantë për një mbrëmje të veçantë, si për shembull një takim. Përcjell imazhin e një zotërie.

Apple Emri

  • 🤵‍♂️ Man in Tuxedo

🤵‍♂️ Kodet Emoji

Codepoints

U+1F935 U+200D U+2642 U+FE0F

Kodet e shkurtra

  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%A4%B5%E2%80%8D%E2%99%82%EF%B8%8F
Punycode xn--g5h1981o
Bytes (UTF-8) F0 9F A4 B5 E2 80 8D E2 99 82 EF B8 8F
JavaScript, JSON, Java \uD83E\uDD35\u200D\u2642\uFE0F
C, C++, Python \U0001f935\u200D\u2642\uFE0F
CSS \01F935 \200D \2642 \FE0F
PHP, Ruby \u{1F935}\u{200D}\u{2642}\u{FE0F}
Perl \x{1F935}\x{200D}\x{2642}\x{FE0F}
HTML hex 🤵‍♂️
HTML dec 🤵‍♂️