👱🏽 Personi: Lëkurë me ngjyrë mesatare, flokë bjonde

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 👱🏽

Kuptimi i emoji

I ri me buzëqeshje 👱 me flokë të verdhë, që përfaqëson biondën me nuancë lëkure mesatare.

Fytyra e buzëqeshur nënkupton një të ri me flokë bjonde. Nuk ka asnjë ngjyrosje emocionale, megjithëse fytyra e këtij personazhi tregon një buzëqeshje të lehtë. Mund të përdoret në korrespondencë për tema të ndryshme kur flasim për biondet.

👱🏽 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F471 U+1F3FD

Kodet e shkurtra

  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%91%B1%F0%9F%8F%BD
Punycode xn--on8hhh
Bytes (UTF-8) F0 9F 91 B1 F0 9F 8F BD
JavaScript, JSON, Java \uD83D\uDC71\uD83C\uDFFD
C, C++, Python \U0001f471\U0001f3fd
CSS \01F471 \01F3FD
PHP, Ruby \u{1F471}\u{1F3FD}
Perl \x{1F471}\x{1F3FD}
HTML hex 👱🏽
HTML dec 👱🏽