🌹 Trëndafili

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🌹

Kuptimi i emoji

Imazhi i një lule popullore, trëndafili i kuq. Kjo është lloji i luleve 💐 e preferuar nga shumë vajza. Shfaqet si një syth i kuq me një fragment kërcell të gjelbër, të rregulluar rreptësisht vertikalisht.

Emoticon të tillë mund të nënkuptojnë se personi po tregon vëmendje ndaj jush, duke flirtuar. Trëndafili i kuq është një simbol i bukurisë dhe aromës.

Gjithashtu i njohur si

  • 🌹 Red Flower
  • 🌹 Red Rose

Apple Emri

  • 🌹 Rose

🌹 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F339

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack, Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%8C%B9
Punycode xn--2h8h
Bytes (UTF-8) F0 9F 8C B9
JavaScript, JSON, Java \uD83C\uDF39
C, C++, Python \U0001f339
CSS \01F339
PHP, Ruby \u{1F339}
Perl \x{1F339}
HTML hex 🌹
HTML dec 🌹

Etiketat: lule, trëndafili

Kategoria: Kafshët & Natyra

Nëngrupi: Bimore lule