👡 Sandale për grua

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 👡

Kuptimi i emoji

Sandalet e grave janë një këpucë verore. Ndryshe nga gishti 👠, ato kanë një gisht dhe thembër të hapur. Është paraqitur në një takë me lartësi mesatare, e cila ka një sipërfaqe të madhe, që do të thotë se këpucët janë të rehatshme për t'u përdorur.

Këto lloj këpucësh gratë i veshin kur jashtë bëhet mjaftueshëm ngrohtë për të ecur me sandale të hapura. Fytyra e buzëqeshur mund të gjendet në kontekstin e bisedave rreth këpucëve, blerjeve, dollapit të ri, modës dhe stilit.

Gjithashtu i njohur si

  • 👡 Sandals

Apple Emri

  • 👡 Heeled Sandal

Unicode Emri

  • 👡 Womans Sandal

👡 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F461

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack
  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%91%A1
Punycode xn--jq8h
Bytes (UTF-8) F0 9F 91 A1
JavaScript, JSON, Java \uD83D\uDC61
C, C++, Python \U0001f461
CSS \01F461
PHP, Ruby \u{1F461}
Perl \x{1F461}
HTML hex 👡
HTML dec 👡

Etiketat: veshje, sandale, këpucëve, grua, sandale gruaje

Kategoria: Objektet

Nëngrupi: Veshje