🍴 Pirun dhe thikë

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🍴

Kuptimi i emoji

Kjo është një foto e një thike dhe piruni tavoline. Në të majtë është një pirun i zakonshëm dhe në të djathtë është një thikë. Supozohet se këto objekte janë bërë prej argjendi. E njëjta thikë dhe pirun mund të shihet në emoji "pjatë dhe vegla" 🍽️.

Buzëqeshja përdoret në kontekstin e diskutimit të ushqimit dhe të ngrënit. Është një mënyrë që personi të thotë se është i uritur ose shkon në pushimin e darkës.

Gjithashtu i njohur si

  • 🍴 Cutlery
  • 🍴 Knife And Fork
  • 🍴 Silverware

Apple Emri

  • 🍴 Fork and Knife

🍴 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F374

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack, Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%8D%B4
Punycode xn--rj8h
Bytes (UTF-8) F0 9F 8D B4
JavaScript, JSON, Java \uD83C\uDF74
C, C++, Python \U0001f374
CSS \01F374
PHP, Ruby \u{1F374}
Perl \x{1F374}
HTML hex 🍴
HTML dec 🍴

Etiketat: gatim, takëm, pirun, pirun dhe thikë, thikë

Kategoria: Ushqim & Pije

Nëngrupi: Enë enësh