🥷 Ninja

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🥷

Kuptimi i emoji

Luftëtari japonez 🇯🇵 🪖 i quajtur Ninja. Personazhi duket si një individ i pafuqishëm me një kostum të errët, i cili pothuajse plotësisht mbulon të gjithë trupin dhe fytyrën. I duken vetëm sytë dhe vetullat e personazhit. Pas shpinës së tij është një shpatë e mprehtë - një katana.

Këta personazhe mund të gjenden në filma kur bëhet fjalë për mafian japoneze. Ju mund të përdorni fytyrën e buzëqeshur në mënyrë figurative për të shprehur një " tip të rrëshqitshëm " ose për t'i treguar partnerit tuaj të bisedës se nuk duhet të shqetësoheni tani.

Apple Emri

  • 🥷 Ninja

🥷 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F977

Kodet e shkurtra

  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%A5%B7
Punycode xn--qs9h
Bytes (UTF-8) F0 9F A5 B7
JavaScript, JSON, Java \uD83E\uDD77
C, C++, Python \U0001f977
CSS \01F977
PHP, Ruby \u{1F977}
Perl \x{1F977}
HTML hex 🥷
HTML dec 🥷

Etiketat: luftëtar, i fshehur, ninja, vjedhje

Kategoria: Njerëzit & Trupi

Nëngrupi: Roli i personit