✋🏽 Dora e ngritur: Ngjyrë lëkure mesatare

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: ✋🏽

Kuptimi i emoji

Emoji duket si një pëllëmbë e majtë lart me gishta të drejtë, gishti i madh duket pak anash. Është një ngjyrë e mesme e lëkurës me një nuancë pak më të errët.

Është e njëjtë me pëllëmbën e majtë normale të ngritur ✋, përdoret vetëm nga njerëz me nuancë lëkure pak më të errët se standardi. Ajo tregon "ndalim" si dhe "pesë të lartë".

✋🏽 Kodet Emoji

Codepoints

U+270B U+1F3FD

Kodet e shkurtra

  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %E2%9C%8B%F0%9F%8F%BD
Punycode xn--6biy648m
Bytes (UTF-8) E2 9C 8B F0 9F 8F BD
JavaScript, JSON, Java \u270B\uD83C\uDFFD
C, C++, Python \u270B\U0001f3fd
CSS \270B \01F3FD
PHP, Ruby \u{270B}\u{1F3FD}
Perl \x{270B}\x{1F3FD}
HTML hex ✋🏽
HTML dec ✋🏽