🥑 Avokado

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🥑

Kuptimi i emoji

Ky është një frut në formë dardhe. Është paraqitur i prerë në gjysmë me një kockë brenda. Lëkura e saj ka një ngjyrë jeshile të errët, dhe mishi i saj ka një nuancë delikate marule.

Avokado është një frut shumë i ushqyeshëm. Ka një shije specifike që i bën disa ta duan dhe të tjerë të mos e durojnë fare. Është shumë i shëndetshëm, prandaj mund të gjendet në bisedat për ushqimin e mirë.

Apple Emri

  • 🥑 Avocado

🥑 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F951

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack, Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%A5%91
Punycode xn--nr9h
Bytes (UTF-8) F0 9F A5 91
JavaScript, JSON, Java \uD83E\uDD51
C, C++, Python \U0001f951
CSS \01F951
PHP, Ruby \u{1F951}
Perl \x{1F951}
HTML hex 🥑
HTML dec 🥑

Etiketat: avokado, ushqim, fruta

Kategoria: Ushqim & Pije

Nëngrupi: Perime ushqimore