🎈 Balonë

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🎈

Kuptimi i emoji

Një tullumbace e kuqe në një varg të bardhë. Këto balona zakonisht përdoren për të dekoruar dhoma dhe salla për festa dhe festime. Shumë shpesh tullumbace jepen për ditëlindje. Është një simbol i gëzimit dhe argëtimit 😄.

Mund ta përdorni si një prezantim virtual për shoqëruesin tuaj. Ju gjithashtu mund të dekoroni mesazhin tuaj me urime me këtë tullumbace.

Gjithashtu i njohur si

  • 🎈 Party
  • 🎈 Red Balloon

Apple Emri

  • 🎈 Balloon

🎈 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F388

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack, Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%8E%88
Punycode xn--ck8h
Bytes (UTF-8) F0 9F 8E 88
JavaScript, JSON, Java \uD83C\uDF88
C, C++, Python \U0001f388
CSS \01F388
PHP, Ruby \u{1F388}
Perl \x{1F388}
HTML hex 🎈
HTML dec 🎈

Etiketat: tullumbace, festë

Kategoria: Aktivitetet

Nëngrupi: Ngjarja