🎂 Torta e ditëlindjes

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🎂

Kuptimi i emoji

Tortë e dekoruar veçanërisht bukur. Mund të përshkruhet në të gjitha platformat me ngjyra të ndryshme: kafe, e bardhë, e verdhë, rozë. Dekorohet me qirinj 🕯️, krem, manaferra ose spërkatje.

Emoji përdoret shumë shpesh për të përshëndetur një mik të ditëlindjes dhe për të krijuar një atmosferë festive. Kombinoni tortën me kraker 🎉.

Gjithashtu i njohur si

  • 🎂 Birthday
  • 🎂 Cake
  • 🎂 Cake With Candles

Apple Emri

  • 🎂 Birthday Cake

🎂 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F382

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack
  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%8E%82
Punycode xn--5j8h
Bytes (UTF-8) F0 9F 8E 82
JavaScript, JSON, Java \uD83C\uDF82
C, C++, Python \U0001f382
CSS \01F382
PHP, Ruby \u{1F382}
Perl \x{1F382}
HTML hex 🎂
HTML dec 🎂

Etiketat: ditëlindjen, tortë, festë, ëmbëlsirë, pastë, i lagësht

Kategoria: Ushqim & Pije

Nëngrupi: Ushqim i ëmbël