🎉 Partia Popper

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🎉

Kuptimi i emoji

Drokitja festive me konfeti dhe fjongo që shpërthen prej saj. Këto janë ato që duartrokasni gjatë festave dhe festave festive. Duket si një kon i artë i anuar anash në një kënd. Në pjesën e sipërme djathtas të konit ka letra me ngjyra ✨.

Ky emoji mund t'i dërgohet si përgjigje bashkëbiseduesit tuaj kur ai ndan suksesin e tij me ju. Gjithashtu emoji do të ishte i përshtatshëm për urime të tilla si ditëlindja.

Gjithashtu i njohur si

  • 🎉 Celebration
  • 🎉 Party Hat

Apple Emri

  • 🎉 Party Popper

🎉 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F389

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack
  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%8E%89
Punycode xn--dk8h
Bytes (UTF-8) F0 9F 8E 89
JavaScript, JSON, Java \uD83C\uDF89
C, C++, Python \U0001f389
CSS \01F389
PHP, Ruby \u{1F389}
Perl \x{1F389}
HTML hex 🎉
HTML dec 🎉

Etiketat: festë, partisë, popper, tada

Kategoria: Aktivitetet

Nëngrupi: Ngjarja