🎂 Роденденска торта

Копирајте го и залепете го ова емоџи: 🎂

Значење емоџи

Посебно убаво украсена торта. Може да се прикаже на сите платформи во различни бои: кафеава, бела, жолта, розова. Се украсува со свеќи 🕯️, глазура, бобинки или прскалки.

Емоџите многу често се користат за поздравување роденденски пријател и создавање празнична атмосфера. Комбинирајте ја тортата со крекер 🎉.

Исто така познато како

  • 🎂 Birthday
  • 🎂 Cake
  • 🎂 Cake With Candles

Apple Име

  • 🎂 Birthday Cake

🎂 Емоџи кодови

Codepoints

U+1F382

Кратки кодови

  • Github, Slack
  • Emojipedia

За програмери

URL escape code %F0%9F%8E%82
Punycode xn--5j8h
Bytes (UTF-8) F0 9F 8E 82
JavaScript, JSON, Java \uD83C\uDF82
C, C++, Python \U0001f382
CSS \01F382
PHP, Ruby \u{1F382}
Perl \x{1F382}
HTML hex 🎂
HTML dec 🎂

Тагови: роденден, торта, прослава, десерт, пециво, влажни

Категорија: Храна и пијалок

Подгрупа: Слатка храна