🧑🏽‍✈️ Piloti: Tonalitet i mesëm i lëkurës

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🧑🏽‍✈️

Kuptimi i emoji

Fytyra e buzëqeshur përshkruan një person me një nuancë lëkure mesatare. Në të gjitha platformat ai duket si një person i rritur 🧑🏽 me gjini të papërcaktuar, i ri apo i mesëm, me uniformë aviatori.

Jeni pilot, apo mësoni të fluturoni me aeroplan/helikopter? Mos ngurroni të përdorni këtë emoji për t'i njoftuar të gjithë miqtë tuaj se çfarë bëni.

🧑🏽‍✈️ Kodet Emoji

Codepoints

U+1F9D1 U+1F3FD U+200D U+2708 U+FE0F

Kodet e shkurtra

  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%A7%91%F0%9F%8F%BD%E2%80%8D%E2%9C%88%EF%B8%8F
Punycode xn--3bi3648m4wd
Bytes (UTF-8) F0 9F A7 91 F0 9F 8F BD E2 80 8D E2 9C 88 EF B8 8F
JavaScript, JSON, Java \uD83E\uDDD1\uD83C\uDFFD\u200D\u2708\uFE0F
C, C++, Python \U0001f9d1\U0001f3fd\u200D\u2708\uFE0F
CSS \01F9D1 \01F3FD \200D \2708 \FE0F
PHP, Ruby \u{1F9D1}\u{1F3FD}\u{200D}\u{2708}\u{FE0F}
Perl \x{1F9D1}\x{1F3FD}\x{200D}\x{2708}\x{FE0F}
HTML hex 🧑🏽‍✈️
HTML dec 🧑🏽‍✈️