🇺🇸 Flamuri: Shtetet e Bashkuara

Kopjo dhe ngjit këtë emoji: 🇺🇸

Kuptimi i emoji

Shtetet e Bashkuara janë një vend në Amerikën e Veriut që përbëhet nga 50 shtete. Kryeqyteti është qyteti i Uashingtonit. Qyteti më i famshëm është Nju Jorku.

Flamuri i SHBA kombinoi 13 vija horizontale të kuqe dhe të bardhë si numri i kolonive që formuan shtetin e pavarur. Krahu përmban 50 yje ⭐ në një sfond blu si numri i shteteve.

Gjithashtu i njohur si

  • 🇺🇸 American Flag
  • 🇺🇸 Regional Indicator Symbol Letters US
  • 🇺🇸 USA Flag

Apple Emri

  • 🇺🇸 Flag of the United States

🇺🇸 Kodet Emoji

Codepoints

U+1F1FA U+1F1F8

Kodet e shkurtra

  • Github, Slack
  • Slack
  • Emojipedia

Për zhvilluesit

URL escape code %F0%9F%87%BA%F0%9F%87%B8
Punycode xn--w77hd
Bytes (UTF-8) F0 9F 87 BA F0 9F 87 B8
JavaScript, JSON, Java \uD83C\uDDFA\uD83C\uDDF8
C, C++, Python \U0001f1fa\U0001f1f8
CSS \01F1FA \01F1F8
PHP, Ruby \u{1F1FA}\u{1F1F8}
Perl \x{1F1FA}\x{1F1F8}
HTML hex 🇺🇸
HTML dec 🇺🇸

Etiketat: flamuri

Kategoria: Flamujt

Nëngrupi: Flamuri i vendit